WTForms 1.0 - en to pl translation catalogue (33 entries)

en: Invalid field name '%s'.
pl: Nieprawidłowa nazwa pola '%s'.

en: Field must be equal to %(other_name)s.
pl: Wartość pola musi być równa %(other_name)s.

en: Field must be at least %(min)d character long. | Field must be at least %(min)d characters long.
pl[0]: Pole musi mieć przynajmniej %(min)d znak.
pl[1]: Pole musi mieć przynajmniej %(min)d znaki.
pl[2]: Pole musi mieć przynajmniej %(min)d znaków.

en: Field cannot be longer than %(max)d character. | Field cannot be longer than %(max)d characters.
pl[0]: Wartość w polu nie może mieć więcej niż %(max)d znak.
pl[1]: Wartość w polu nie może mieć więcej niż %(max)d znaki.
pl[2]: Wartość w polu nie może mieć więcej niż %(max)d znaków.

en: Field must be between %(min)d and %(max)d characters long.
pl: Wartość musi być długa na od %(min)d do %(max)d znaków.

en: Number must be at least %(min)s.
pl: Liczba musi być większa lub równa %(min)s.

en: Number must be at most %(max)s.
pl: Liczba musi być mniejsza lub równa %(max)s.

en: Number must be between %(min)s and %(max)s.
pl: Liczba musi być z zakresu %(min)s i %(max)s.

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Invalid input.
pl: Nieprawidłowa wartość.

en: Invalid email address.
pl: Nieprawidłowy adres e-mail.

en: Invalid IP address.
pl: Nieprawidłowy adres IP.

en: Invalid Mac address.
pl: Nieprawidłowy adres Mac.

en: Invalid URL.
pl: Nieprawidłowy URL.

en: Invalid UUID.
pl: Nieprawidłowy UUID.

en: Invalid value, must be one of: %(values)s.
pl: Wartość musi być jedną z: %(values)s.

en: Invalid value, can't be any of: %(values)s.
pl: Wartość nie może być żadną z: %(values)s.

en: Invalid CSRF Token
pl: Nieprawidłowy token CSRF

en: CSRF token missing
pl: Brak tokena CSRF

en: CSRF failed
pl: błąd CSRF

en: CSRF token expired
pl: Wygasł token CSRF

en: Not a valid choice
pl: Nieprawidłowy wybór

en: Not a valid list
pl: Nieprawidłowa lista

en: Please input a date/time value
pl: Proszę wpisać datę/czas

en: Invalid date/time input
pl: Nieprawidłowa data/czas

en: Invalid Choice: could not coerce
pl: Nieprawidłowy wybór: nie można skonwertować

en: Invalid choice(s): one or more data inputs could not be coerced
pl: Nieprawidłowy wybór: nie można skonwertować przynajmniej jednej wartości

en: '%(value)s' is not a valid choice for this field
pl: '%(value)s' nie jest poprawnym wyborem dla tego pola

en: Not a valid integer value
pl: Nieprawidłowa liczba całkowita

en: Not a valid decimal value
pl: Nieprawidłowa liczba dziesiętna

en: Not a valid float value
pl: Nieprawidłowa liczba zmiennoprzecinkowa

en: Not a valid datetime value
pl: Nieprawidłowa data i czas

en: Not a valid date value
pl: Nieprawidłowa data
